Okulary progresywne

Jesteś osobą po 40 roku życia? 

Korzystasz z dwóch par okularów ? 

A może irytuje Cię sytuacja, kiedy siedzisz w pracy w okularach do czytania, widzisz wyraźnie dokumenty przed sobą, a wszystko dookoła w dalszej odległości jest zamazane?

Kiedy jesteś w okularach, z których korzystałeś do tej pory, wchodząc do sklepu masz problem z przeczytaniem etykiety na produkcie albo sms w swoim telefonie?

Na wszystkie powyższe pytanie jest jedna odpowiedź: Okulary progresywne, są najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

 

Co to są okulary Progresywne?

Okulary Progresywne umożliwiają nam wyraźne widzenie we wszystkich odległościach – jest to najszybsze i najprostsze sformułowanie, z którym możemy się spotkać. Żeby jeszcze bardziej przybliżyć działanie tych okularów musimy wspomnieć w jaki sposób działają. Soczewki progresywne przystosowane są do funkcjonowanie w świecie który nas otacza. Strefy używane w progresach przybliżają możliwości widzenia wyraźnego, w jaki sposób szukamy okiem danych odległości ( tzn. patrząc w swoich okularach na przeciwko siebie np. jadąc samochodem widzimy te odległości strefa najwyraźniej, tego samego punktu używamy również do widzenia dalekiego idąc czy również oglądając TV ). Następnym etapem będzie odległość pośrednia, czyli troszkę poniżej tej która przed chwilą opisywaliśmy, to miejsce będzie odpowiadało za wyraźne widzenie na odległości około 60cm do metra i dalej np. praca na komputerze. Ostatnim miejscem, które znajduje się w okularach progresywnych jest odległość bliska np. czytanie książek, gazet, praca na smartphonie czy tablecie. 

Jak długo muszę się przyzwyczajać do okularów progresywnych?

W naszych salonach w Wysokiem Mazowieckiem, Kolnie czy Łomży personel jest przygotowany do tego, aby w prawidłowy sposób wydać Państwu okulary progresywne. Odpowiednie podejście i uświadomienie klienta może przyspieszyć proces adaptacji okularów progresywnych. Proces adaptacji okularów progresywnych jest rzeczą bardzo indywidualną, na którą składa się wiele czynników. Najważniejszą kwestią jest odpowiednia korekcja, pomiar, konstrukcja progresywna, dobór antyrefleksu lub innych powłok ale również nastawienie psychiczne klienta do nowych okularów. Przyzwyczajenie się do okularów może być natychmiastowe ale w niektórych przypadkach musi potrwać nieco dłużej.

Opierając się na opinii naszych klientów, jesteśmy w stanie stwierdzić, że okulary progresywne są najlepszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

 

Przytaczając historię, żeby najłatwiej Państwu było sobie wyobrazić ich działanie, jest wyobrażenie sobie sytuacji, gdy rano  budzimy się i od razu łapiemy za okulary, które zapewniają nam wyraźne widzenie. Wychodzimy w tych okularach z domu, wsiadamy do swojego samochodu, jedziemy do banku itd.  W banku bez problemu widzimy przekazane nam dokumenty, obsługującą nas konsultantkę i innych interesantów znajdujących się w pomieszczeniu. W samochodzie natomiast widzimy wyraźnie co dzieje się na drodze,  ile km nam zostało do rezerwy paliwa, obserwujemy nawigację i zegary prędkości. Okazuje się, że musimy zatankować. Tankujemy paliwo, idziemy do kasy, płacimy, odbieramy paragon, na którym wszystko możemy przeczytać wyraźnie.

UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ DO NASZEGO CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH I POZWÓL, ABY NASI SPECJALIŚCI ZAJĘLI SIĘ TWOIM WZROKIEM.

Close Menu