Okulary dla najmłodszych

Naszym najmłodszym klientom oferujemy szeroką i wyjątkową ofertę, mającą na celu odpowiedni dobór konstrukcji, rodzaju szkieł okularowych, oprawy okularowej.

 

Na początku warto wspomnieć o oprawach, jakie posiadamy w swoim asortymencie.

Skupiając się na doborze opraw okularowych powinniśmy skupić się na wytrzymałości. Mamy do zaproponowania oprawy z materiałów bardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne, bądź z dodatkowymi mechanizmami ( które nazywamy “flex 180” ) co pozwala na pracę zausznika w 180 stopniach, te akurat rozwiązanie cieszy się największym zainteresowaniem wśród dzieci. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę i poprosić o to naszego fachowca, jest dopasowanie oprawy, aby dziecko z chęcią z nich korzystało. Zalecamy zwrócić uwagę na mostek, szerokość oprawy jak i długość zausznika.

Oprawa wybrana, co dalej?

Kolejnym etapem są soczewki okularowe. Wśród dzieci największym zadowoleniem cieszą się okulary o “podwyższonej wytrzymałości”. Soczewki okularowe wykonane są ze specjalnego materiału jakim jest “Trivex”, materiał praktycznie niemożliwy do złamania, jego dodatkową zaletą jest lekkość oraz cieńszy i estetyczniejszy wygląd.

Oczywiście pamiętajmy, jako podstawowym elementem doboru szkieł dla dziecka powinien być antyrefleks, aby cieszyło się wyraźnym, przejrzystym widzeniem otaczającego go świata kolorów. Nim bardziej zaawansowana powłoka, tym ten efektem będzie lepszy.

 

Na sam koniec, jeżeli są państwo rodzicem i mają jakiekolwiek przypuszczenia, że dziecko może mieć wadę wzroku, a ten krótki tekst jest elementem poznawczym. Apelujemy niezwłocznie o udanie się do okulisty. Dziecko może mieć nawet kilka miesięcy, żeby już z nim udać się na wizytę. Polecamy kontakt z jednym z naszych salonów, a na pewno chętnie doradzimy i polecimy specjalistę dla waszych maluchów. Nim wcześniej odkryjemy ten problem, tym jest większe prawdopodobieństwo wypracowania zdrowszego widzenia naszych dzieci.

Close Menu