Jak radzić sobie z zaparowanymi okularami?

Osoby, które noszą okulary bardzo często muszą zmierzać się z wszelkimi niedogodnościami.

Jednym z nich jest problem z zaparowywaniem okularów. Problem ten dopada nas m.in. kiedy zdarza nam się wchodzić z zimnej do ciepłej przestrzeni, podczas picia gorących napojów, podczas gotowania, na treningu, kiedy nasze ciało wytwarza więcej ciepła, bądź podczas noszenia maseczki. Naturalnie ten problem najczęściej występuje zimą, kiedy z łatwością zmieniamy temperaturę przestrzeni w jakiej się znajdujemy. Jest to uciążliwy czas dla osób  noszących okulary, jednak możemy w łatwy sposób poradzić sobie z zaparowywaniem okularów. Wystarczy zastosować kilka wskazówek, o których napiszemy dalej. Noszenie okularów w odpowiedni sposób. Kolejnym problemem z parującymi okularami jest zbyt bliskie dosunięcie szkieł okularowych do twarzy. Jeżeli masz taki problem, odpowiednim rozwiązaniem jest wizyta w salonie optycznym w celu prawidłowego wyregulowania nosków okularowych i zauszników. Optyk pokaże również jaka powinna być odpowiednia odległość szkieł od twarzy. Pozwala to na swobodne krążenie powietrza, co przyczynia się znacząco do zmniejszenia parowania szkieł. Jeśli problem z zaparowywaniem szkieł dalej występuje warto przemyśleć wymianę soczewek okularowych. Na etapie wymiany szkieł okularowych warto pomyśleć o tym, by nowy model szkieł okularowych posiadał powłokę hydrofobową i oleofobową. Dzięki powłoce hydrofobowej utrzymasz szkła w czystości, ponieważ powłoka ta zapobiega osadzaniu się na dłużej pary wodnej lub wody na soczewce. Para wodna po osadzeniu się na soczewce szybko się z niej ześlizguje.  Natomiast powłoka oleofobowa nie pozwala na łatwe rozprzestrzenianie się brudu i nieczystości na soczewce okularowej.

Dodatkowym wsparciem przy problemie z zaparowywaniem okularów jest używanie specjalnych preparatów do szkieł okularowych.

W salonach optycznych (stacjonarnych i internetowych) można znaleźć szeroki wybór preparatów do szkieł okularowych. W naszym salonie także posiadamy odpowiednie preparaty do pielęgnacji okularów. Jednym z nich jest HAYNE Mist Anti-Fog Lens Cleaner. Najskuteczniejszy na rynku preparat chroniący soczewki okularowe przed zaparowaniem. Można go stosować do okularów korekcyjnych, ochronnych, przeciwsłonecznych i sportowych, a także do gogli narciarskich, okularów pływackich i masek do nurkowania. HAYNE Mist jest bezpieczny w użytkowaniu - nie uszkadza powłok na soczewkach.

Jak używać HAYNE Mist?

HAYNE Mist Anti-Fog Lens Cleaner jest niezwykle łatwy w codziennym stosowaniu!

1. Dokładnie umyj soczewki okularowe i odczekaj do pełnego wyschnięcia. 
2. Spryskaj soczewki po obu stronach. 
3. Odczekaj 30 sekund. 
4. Przetrzyj suchą ściereczką do czyszczenia okularów. 
5. Gotowe! 

Wpis 1

Dodaj komentarz

jeden + 17 =