Okulary fotochromowe

Soczewki okularowe fotochromowe rekomendowane są osobom, których oczy wrażliwe są na światło słoneczne, ale jak również w przypadkach światłowstrętu. 

Okulary fotochromowe zastępują 2 pary okularów (korekcyjne i przeciwsłoneczne).

Jak działają okulary fotochromowe?

Okulary fotochromowe mają na celu ochronę naszego wzroku przed oślepieniem słonecznym.  Działaniem soczewek okularowych fotochromowych jest stopniowe zabarwianie i odbarwianie, w zależności od temperatury i nasłonecznienia. Najbardziej inteligentnym i światłoczułym produktem są soczewki okularowe Transitions firmy JZO, mające najkrótszy proces zabarwiania i odbarwiania. 

Proces odbarwiania okularów, zachodzi w momencie gdy na okulary nie padają promienie słoneczne np. wchodząc do pomieszczenia. ten proces jest troszkę dłuższym okresem niż ich zabarwienie, ale równie szybko do tego dochodzi. Jeżeli chcieliby państwo zobaczyć jak wygląda zabarwienie i odbarwienia soczewki fotochromowe, zapraszamy do naszych salonów optycznych w których mamy możliwość zademonstrowania takich soczewek. 

Cechą bardziej zaawansowanych funkcji jest wstępne zabarwienie soczewki, które jest na znacznie niższym poziomie nawet do 3%, przy czym w momencie maksymalnego zabarwienia może dochodzić nawet do 89% oczywiście możemy tak dopasować technologię, żeby indywidualnej spełniała Twoje potrzeby.

Jesteś kierowcą? Czy soczewki fotochromowe zabarwią się za szybą samochodową?

Jak najbardziej tak, musisz poinformować swojego optyka, aby mógł dobrać odpowiedni do tego rodzaj fotochromu. W tym przypadku polecamy soczewki fotochromowe Transitions Xtractive, które mogą również posiadać dodatkową powłokę eliminującą odblaski, jaką jest Eyedrive.

Możliwości jakie jeszcze mamy jest połączenie okularów fotochromowych z progresywnymi czyli możliwość wyraźnego widzenia w każdej odległości w jednych okularach, więcej informacji znajdą państwo tutaj na naszej stronie lub w naszych salonach optycznych.

Close Menu