Jeżeli trafiłeś do tego działu, znaczy to, że poszukujesz najlepszego rozwiązania dla swoich oczu.

A WIĘC ZACZYNAMY!

Na początku musisz sobie odpowiedzieć w czym okulary mają pomóc Twoim oczom. 

Pierwszym jest to ostre / wyraźne widzenie, ale jest to dla nas naturalna cecha okularów teraz musimy ustalić jakie konstrukcje czy powłoki wybrać, żeby twoje oczy mniej się męczyły, żeby były bezpieczniejsze, czy w wyjątkowych (specyfikacje Twojego stylu życia ) sytuacjach widzieć na najwyższym poziomie.

Już używasz okularów

 1. Czy jest Pan/-i zadowolony/-a ze starych okularów? Jak nie to co najbardziej w nich przeszkadzało?
 2. Ile czasu spędza Pan-i przy komputerze, TV, smartphonie, tablecie? Proszę odpowiedź w sakli od 0 do 10( gdzie 0 to w ogóle, a 10 to w sytuacji gdy 8h w pracy na komputerze, korzystasz ze smartphone , wieczorami lubisz coś obejrzeć na tablecie lub smartphonie, oraz pograć na komputerze czy obejrzeć TV)
 3. Kieruje Pan/-i samochodem? Skala od 0 – 10 ( 0 – Nie kieruje, 10 – Kierujesz zawodowo, w weekendy też sporo spędzasz czasu za kierownica)
 4. Pracuje Pan/-i w pomieszczeniu?
 5. Jak bardzo jest Pan/-i wrażliwa na światło słoneczne i sztuczne?
 6. Czy jest Pan/-i w wieku powyżej 40 roku życia i spotyka się z problem że w okularach widzi Pan/-i wyraźnie tylko daleko(np.Telewizor) lub blisko(np. czytanie)?
 7. Czy ma Pan/-i dwie pary okularów jedne do czytania, a drugie do samochodu czy chodzenia na co dzień?
 8. Jak Pan/-i spędzają wolny czas? Można podać rodzaj hobby, albo wystarczy odpowiedzieć czy jest to rodzaj aktywny( sport czy spacer z psem po lesie), a może biernie(Oglądanie Tv, czytanie książek).

To będą Twoje pierwsze okulary

 1. Ile czasu spędza Pan/-i przy komputerze, TV, smartfonie, tablecie? Prosze odpowiedź w sakli od 0 do 10( gdzie 0 to w ogóle, a 10 to w sytuacji gdy 8h w pracy na komputerze, korzystasz ze smartfona , wieczorami lubisz coś obejrzeć na tablecie lub smartfonie, oraz pograć na komputerze czy obejrzeć TV).
 2. Kieruje Pan/-i samochodem? Skala od 0 – 10 ( 0 – Nie kieruje, 10 – Kierujesz zawodowo, w weekendy też sporo spędzasz czasu za kierownica)
 3. Pracuje Pan/-i w pomieszczeniu?
 4. Jak bardzo jest Pan/-i wrażliwa na światło słoneczne i sztuczne?
 5. Jak Pan/-i spędzają wolny czas? Można podać rodzaj hobby, albo wystarczy odpowiedzieć czy jest to rodzaj aktywny( sport czy spacer z psem po lesie), a może biernie(Oglądanie Tv, czytanie książek).
 6. Czy jest Pan/-i po 40 roku życia i zaczynają mieć problemy z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości

Odpowiedzieli państwo sobie na podstawowe pytania i co dalej?

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszych soczewek okularowych wyślij nam na wybrany adres mailowy w zależności, który salon później planujesz odwiedzić, odpowiedzi na powyższe pytania, a my według tych danych ustalimy, jakie okulary będą się najlepiej sprawdzać. Warto przepisać dane z recepty lub zrobić jej zdjęcie i również dodać do wiadomości.

Poniżej kilka pomocnych podpowiedzi, żeby samodzielnie dobrać najlepsze soczewki okularowe

Wybrał Pan/-i odpowiedź powyżej 6 na czas spędzany przy komputerze.

Tutaj mamy dla państwa nową generację soczewek, które chronią nasz wzrok przed światłem niebieskim więcej na ten temat znajdą państwo Tutaj.

Jedna z naszych propozycji jest Soczewki BlueControl firmy Hoya, która będzie posiadała takie cechy jak:

 • Zabezpieczenie przed nadmiernym światłem niebieskim;
 • Maksymalna przejrzystość soczewki;
 • Łatwe czyszczenie okularów;
 • Estetyczny wygląd;
 • Maksymalna Twardość soczewki, czyli dłuższy czas eksploatacji okularów;

Jest to produkt rekomendowany przez nasze salonu dla osób pracujących przy komputerze.

Innym wyborem i bardziej zaawansowanych jest wybór nowoczesnych soczewek okularowych z dodatkowym wsparciem w świecie cyfrowym. Więcej informacji Tutaj.

Wybrał Pan/-i odpowiedź powyżej 3 na czas spędzany za kierownica.

Chciałbym przedstawić państwu soczewkami okularowymi EyeDrive, są to pierwsze okulary, które możemy zarówno używać w samochodzie jak i poza nim czuć się wyjątkowo dobrze. Więcej informacji Tutaj.

Przy wyborze tak niskiej skali jak 3, okulary również się super sprawdzą, ale warto wtedy wziąć pod uwagę czy w okularach najważniejsze będzie bezpieczne widzenie w samochodzie, a może inny atut byłby istotniejszy. Tutaj najłatwiej skonsultować się z nami i wspólnie ustalimy.

Za to dla osób spędzających znacznie więcej czasu za kierownica rekomendujemy wybór zaawansowanych rozwiązań tj.soczewki okularowe Enroute lub Enroute Pro firmy Hoya ich zaletą będzie:

 • Wyższy i bardziej zaawansowana konstrukcja pod kątem widzenia i zabezpieczenia przed oślepiającym światłem samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka;
 • Cieńsza oraz estetyczniejsza budowa soczewki okularowej;
 • Wyraźniejsze widzenie w trudnych warunkach;

Co muszą państwo zrobić żeby chronić wzrok przed światłem słonecznym

Rozwiązań ochrony przed promieniowaniami UV czy oślepiającym działaniem słońca jest wiele, my jedynie skupimy się na rozwiązaniach z wadą wzroku. 

A więc pierwszym rozwiązaniem będzie zabarwienie na stałe soczewek okularowy na wybrany przez państwa kolor podstawowymi wyborami są: szary, brązowy oraz szaro-zielony, ale to nie znaczy że to są wszystkie kolory możliwości jest na prawdę wiele. Takie okulary zastępują nam okulary słoneczne i idealnie sprawdzą się w słoneczne dni.

Drugim rozwiązaniem i przez nas częściej proponowanym, są okulary fotochromowe, które w państwa okularach na co dzień w inteligentny sposób będą chroniły wzrok przed oślepieniem. Soczewka okularowa w takiej konstrukcji sama się zabarwia ,dzieję się to pod wpływem ciepła, bądź promieni UV. Więcej informacjami tutaj.

Za krótka ręka ?

Dlaczego w starych okularach nie mogę czytać? Dlaczego muszę zdjąć okulary do czytania, a może założyć? Jak widzieć wyraźnie na wszystkie odległości?

Najkrótszą odpowiedzią na te pytanie będą okulary Progresywne. Więcej informacji na ten temat znajdą państwo tutaj.

Okulary progresywne dają nam możliwość widzenia we wszystkich odległościach wyraźnie, nasi klienci jak również i my korzystamy z tego rozwiązania i jednoznacznie zgadzamy się z tym, że jest to najlepsze rozwiązanie okularów na co dzień. 

 

W nich w końcu możemy sobie pozwolić na sprawne poruszanie się w pracy, w sklepie, w samochodzie, na komputerze, przy dobrej książce. 

 

Dodatkowo stworzyliśmy dla was Centrum Okularów Progresywnych (COP) , gdzie uzyskacie wszelkie porady oraz informacje o soczewkach progresywnych. 

Podsumowując

Na początku spotkali się państwo z ankietą, która pomogła Wam uświadomić co jest ważne w okularach, albo jakim problemom mogą również pomóc okulary. W kolejnym etapie mam nadzieję, że udało się nam pomóc przynajmniej przed wstępnie dopasować odpowiednie rozwiązanie. 

 

Tak jak na początku pisaliśmy polecamy kontakt z nami, żebyśmy mogli bezpośrednio sami zaproponować rozwiązanie dla państwa, bo niestety jest zbyt dużo szczegółów i powiązań, żebyśmy mogli bez kontaktu osobistego zaproponować te idealne rozwiązanie. Większość z państwa jest osobami wyjątkowymi na co składa się rodzaj pracy, zajęcia w czasie wolnym razem dają wszelaka mieszankę i możliwości, które może zaproponować optyka. I tutaj do dopasowania tego idealnego rozwiązania jest potrzebny specjalista, który po latach swoich doświadczeń, szkoleń oraz wiedzy jest w stanie wyciągnąć najbardziej odpowiedni wniosek. Gdy to już się uda, klient otrzymuje w prezencie od nas najwyższej jakości widzenie. Dlatego od lat nasi klienci po pierwszej wizycie u nas odwiedzają nas z całymi rodzinami i indywidualnie umawiają się ze swoimi ulubionymi doradcami .

Close Menu