Soczewki fotochromowe- szkła samo zabarwiające się pod wpływem słońca.

 

Dzięki użyciu fotochromu  przezroczysta soczewka zmienia zabarwienie na ciemniejsze pod wpływem promieniowania słonecznego. Im większe natężenie promieni UV tym ciemniejsze jej zabarwienie, inteligentnie dopasowujące się do ostrości światła. Płynne dostosowanie barwienia do warunków zewnętrznych odpowiednio ochroni nasz wzrok. Zyskamy komfort  podczas przebywania na słońcu oraz zapobiegniemy przykremu  efektowi porażenia słonecznego. 

 

Osoby korzystające ze szkieł fotochromowych mogą zaobserwować zjawisko zaciemniania się szkieł także zimą czy w pochmurne dni, gdy na zewnątrz nie przebija się bezpośrednio światło słoneczne. Widoczna reakcja szkieł fotochromowych to najlepszy dowód na to, że promieniowanie UV występuje nie tylko latem, przy mocnym nasłonecznieniu. Oczy należy  zatem chronić również w gorszych warunkach pogodowych, co zapewniają nam soczewki fotochromowe.

fotochromy 1
fotochromy 2

 

Gdy działanie promieni na soczewki ustanie, np. wejdziemy do pomieszczenia, odzyskają one pełną przejrzystość. Proces ten wymaga czasu, więc należy wykazać się odrobiną cierpliwości. Coraz to nowsze technologie pozwalają na skrócenie czasu odbarwiania soczewek. 

 

 Możliwe jest również korzystanie z fotochromów za kierownicą samochodu. Możemy skorzystać z oferty szkieł dedykowanych dla kierowców, które za szybą auta zachowują się podobnie jak przy bezpośrednim działaniu promieni słonecznych.

 

 

Dodatkowym atutem jest możliwość doboru koloru barwienia soczewek, które będzie pasowało do wybranej oprawy. Soczewki mogą zyskać zabarwienie w kolorze brązu, szarości lub zieleni. Skomponujemy w ten sposób okulary odpowiadające naszym oczekiwaniom i zyskamy ochronę wzroku. 

fotochromy 3 1

Dodaj komentarz

2 + dziesięć =